.

فرهیختگان شریف مهر - کنکور 96 - مشاوره تحصیلی 95
کانال تلگرام ما

لیست قیمت فرآیندپاسخ

لیست قیمت محصولات آموزشی فرهیختگان شریف مهر
موسسه خیریه محک
قانون مندی کسب و کار اینترنتی
خرید آنلاین محصولات
ریاضیات رشته ریاضی
ریاضیات رشته تجربی
خرید آنلاین محصولات فرهیختگان شریف مهر
خرید آنلاین محصولات فرهیختگان شریف مهر
خرید آنلاین محصولات فرهیختگان شریف مهر
خرید آنلاین محصولات فرهیختگان شریف مهر
خرید آنلاین محصولات فرهیختگان شریف مهر
خرید آنلاین محصولات فرهیختگان شریف مهر
خرید آنلاین محصولات فرهیختگان شریف مهر
خرید آنلاین محصولات فرهیختگان شریف مهر
منو سایت
نماد ساماندهی
logo-samandehi
نماد اعتماد موسسه
فرهیختگان شریف مهر
موسسه فرهیختگان شریف مهر
شماره ثبت موسسه: 29912
سال تاسیس: 1391

استعلام موسسه از ثبت اسناد كشور


فرهیختگان شریف مهر
رتبه وبسایت
Check PageRank
رسانه تصویری سایت
رسانه تصویری فرآیند پاسخ
ما را دنبال کنید
فرهیختگان شریف مهر فرهیختگان شریف مهر فرهیختگان شریف مهر فرهیختگان شریف مهر فرهیختگان شریف مهر فرهیختگان شریف مهر فرهیختگان شریف مهر فرهیختگان شریف مهر
محصولات انتشارات برد دکتر چلاجور
خرید کتاب های انتشارات برد دکتر چلاجور
برترین و خلاصه ترین جزوه ریاضی
برترین و خلاصه ترین جزوه ریاضی تند آموز کشور
عضویت در خبرنامه

برای دریافت آخرین مطالب در ایمیل خود کلیک کنید

مشاوره مهندس دربندی
لیست قیمت محصولات فرآیندپاسخ

وجود 800 هزار صندلی خالی در دانشگاه‌ها/ نیازمند رتبه‌بندی دانشگاه‌ها هستیمReviewed by Farayand-paskh on Dec 30Rating:

وجود ۸۰۰ هزار صندلی خالی در دانشگاه‌ها/ نیازمند رتبه‌بندی دانشگاه‌ها هستیم

131f.png (350×250)

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در جمع روسای دانشگاه ها و مراکز پژوهشی گفت: دانشگاه ها باید در راستای تحول و توسعه اقتصادی کشور قدم بردارند و در این راستا، اقتصاد دانش بنیان باید از مسیر دانشگاه ها پی گیری شود.

به گزارش سرویس دانشگاهی ایسنا، دکتر فرهادی در چهارمین اجلاس روسای دانشگاه ها و مراکز پژوهشی در دولت یازدهم با اشاره به فعالیت بیش از ۲۶۰۰ دانشگاه و موسسه آموزش عالی در کشور اظهار کرد: حدود ۷۰ هزار نفر عضو هیئت علمی و همچنین چهار میلیون و ۶۰۰ هزار دانشجو در دانشگاه های کشور به تدریس و تحصیل اشتغال دارند و وظیفه و ماموریت اصلی ما دانشگاهیان در قبال این دانشجویان ، ارائه آموزش مناسب ، تربیت نیروی انسانی ، ارائه راه کارهای مهارت اندوزی و چگونگی تولید ثروت از علم است تا این جوانان فرهیخته بتوانند به راحتی وارد بازار کار شوند و در آینده اداره امور کشور را به نحو احسن به عهده بگیرند .

وی افزود: وظیفه اصلی ما تربیت نیروی کارآفرین و ایجاد دانشگاه های نسل سوم یعنی دانشگاه های کارآفرین است البته این به معنای نفی آموزش نظری نیست بلکه مرحله ای فراتر از آن است و دانشگاه کار آفرین دانشگاهی است که از حالت جدا افتادگی از جامعه خارج شده و به سازمانی هوشمند ، کامل و سامان یافته تبدیل می شود که در ارتباط کامل با بخش صنعت بوده و به طور همه جانبه به رفع معضلات و نیازهای کشور می پردازد .

وزیر علوم در ادامه با بیان اینکه مشکل عمده ما در این مسیر عدم ارتباطات کافی میان مراکز آموزش عالی است، گفت: یکی از برنامه‌های ما برقراری ارتباطی مستحکم ما بین مراکز آموزش عالی و ستاد وزارت علوم است و اینکه با توجه به قوانین و مقررات ، اسناد بالا دستی و ماموریت و مسئولیت حوزه آموزش عالی ، بیش از پیش وظایف و اختیارات به دانشگاه ها محول شود و همانند سایر کشورها ، دانشگاه های ما نیز با داشتن هیئت های امنا ، راحت تر و آزادتر به انجام امور و مسئولیت های خود بپردازند .

وی همچنین با تاکید بر لزوم بازنگری برخی از قوانین و مقررات آموزش عالی در جهت سهولت انجام امور گفت: رتبه علمی ایران تا کنون در رتبه بندی های جهانی مناسب بوده و باید در جهت ارتقای بیشتر آن تلاش کنیم و لازمه این مهم ، ایجاد یک جهاد علمی است تا انتظارات جامعه با توجه به اسناد بالا دستی و حاکمیت گفتمان علم و فناوری که مطلوب مقام معظم رهبری است ، بیش از پیش برآورده شود .

فرهادی در بخش دیگری از سخنان خود، با اشاره به جامع و کامل بودن اسناد بالادستی در حوزه آموزش عالی گفت : ما باید در راستای این اسناد ، برنامه های عملیاتی و اجرایی مناسب داشته باشیم و در این راستا از این پس توسعه کمی باید تا حد زیادی متوازن و هدفمند باشد زیرا با توجه به توسعه بی رویه مراکز آموزش عالی در گذشته ، هم اکنون با حدود ۸۰۰ هزار صندلی خالی در دانشگاه ها مواجه هستیم و این نشان می دهد که فعلا نیازی به تاسیس مراکز آموزش عالی در کشور احساس نمی شود.

وی همچنین در خصوص ایجاد محیط های با نشاط در دانشگاه ها گفت: محیط دانشگاه‌های ما باید با نشاط، پرتحرک و توام با آرامش باشد و از مواردی از قبیل هیاهوی سیاسی و سیاست زدگی پرهیز شود و در حقیقت ما باید افق دید بالاتری داشته باشیم و به انجام تحولات بزرگ در کشور در زمینه های مختلف بیندیشیم .

وزیر علوم افزود: بهتر است که در دانشگاه ها مسائل مهم کشور از قبیل توسعه اقتصادی ، نیاز های کشور حل معضلاتی همچون فقر ، تهاجمات فرهنگی ، رفع خشونت ، امنیت اجتماعی و حتی مسائل هسته ای و مواردی از این قبیل در قالب کرسی های آزاد اندیشی به بحث و تبادل نظر گذاشته شود و این کرسی ها باید بیش از پیش فعال شوند و در بستری آرام و با نشاط مسائل مهم کشور مورد بحث و بررسی دانشگاهیان قرار گیرد .

فرهادی با بیان اینکه همه دانشگاه‌های ما در یک ردیف نیستند گفت: ما نیازمند رتبه‌بندی دانشگاه‌ها هستیم و برای ماموریت‌گراشدن دانشگاه‌ها حتما باید به این امر توجه شود تا هریک از دانشگاه‌های ما در یک زمینه تخصصی مطرح و قطب علمی شوند.

وزیر علوم با تاکید بر آمیختگی آموزش‌های دانشگاهی با مسائل فرهنگی گفت: حاصل این نوع آموزش دانشگاهی تربیت افرادی فرهیخته، جامع‌نگر و ماهر خواهد بود که با آشنایی با مباحث کارآفرینی در خدمت جامعه خواهند بود که نه تنها نیازمند استخدام دولت نیستند، بلکه با کارآفرینی منشا خدمات ارزنده در حل مشکلات کشور خواهند کوشید، لذا توجه معاونت آموزشی و شورای گسترش به ایجاد رشته هایی با محتوای کار آفرینی ضروری است.

فرهادی در ادامه سخنان خود بر توجه بیشتر به حوزه علوم انسانی تاکید کرد و گفت: خوشبختانه شورای تحول علوم انسانی که با تصویب شورای عالی انقلاب فرهنگی شکل گرفته، با همکاری شورای عالی برنامه‌ریزی وزارت علوم کارهای ارزنده‌ای صورت داده‌اند و بهتر است این رشته‌ها ابتدا در دانشگاهی همچون دانشگاه علامه طباطبایی به شکل پایلوت اجرا شود و سپس به سراسر دانشگاه‌ها تسری یابد.

وزیرعلوم ضمن تاکید بر ایجاد مراکز رشد علوم انسانی گفت: در خصوص ایجاد مناطق ویژه علم و فناوری در کشور در حال برنامه ریزی هستیم.

فرهادی در بخش دیگری از سخنان خود در خصوص مسایل مالی دانشگاه ها گفت: بنا بر اطلاعات بدست آمده بسیاری از تجهیزات آزمایشگاهی دانشگاهها فرسوده شده و نیاز به تجهیزات و امکانات جدید و مناسب داریم و در این راستا در حال حاضر فعال بودن و ارائه سرویس آزمایشگاههای مرجع مدنظر هستند . بطور مثال همین سازمان پژوهش های علمی صنعتی ایران یکی از بزرگترین مراکز دارنده آزمایشگاه های مرجع به شمار می رود و از اول پیروزی انقلاب اسلامی ماموریت اصلی آن نیز همین بوده است و در حال حاضر می تواند مورد استفاده پارک های علم و فناوری و شرکت های دانش بنیان قرار بگیرد.

وی افزود: در زمینه بازسازی آزمایشگاه‌های دانشگاه ها با کمبود مالی مواجهیم و با توجه به برآوردی که معاونت پژوهشی وزارت علوم انجام داده ، حدود دو میلیارد دلار اعتباربرای تجهیز این آزمایشگاه ها مورد نیاز است که تامین یک باره آن واقعا مقدور نیست.

فرهادی گفت : همچنین دانشگاه ها و موسسات پ‍ژوهشی برای تامین منابع و نشریات علمی حدود ۵۰میلیون دلار بدهی دارند و عدم دسترسی به منابع علمی در رشد علمی دانشگاه ها تاثیر منفی دارد زیرا به نوعی ابزار پژوهش علمی است لذا باید اعتبار مورد نیاز این بخش نیز به نوعی تامین شود.

وی با اشاره به رشد مناسب بودجه آموزش عالی کشور برای سال ۹۴گفت : با این وجود و با توجه به جمع شدن کمبودها از سال های گذشته و حجم وسیع این کمبودها ما تا پایان امسال هم با مشکلات مالی مواجه هستیم که با نشست هایی با مسئولان سازمان مدیریت و برنامه ریزی در خصوص رفع برخی از این مشکلات مذاکره شده است.

وزیر علوم افزود : ما باید با مشارکت با دانشگاه ها و حضور فعال در درون دانشگاه ها و تقویت همکاری های منطقه ای و تشریک مساعی مشترک به سمتی حرکت کنیم که در تمام زمینه ها خصوصا کیفی سازی موفق عمل کنیم لذا ضروری است مسئولان وزارت علوم در محیط های دانشگاهی حضور بیشتری داشته و همراهی بیشتری با مسئولان دانشگاهی داشته باشند.

همچنین تاکید بر همکاری و تعامل بیشتر دانشگاهیان و خانواده آموزش عالی با دولت ، مجلس شورای اسلامی ، شورای عالی انقلاب فرهنگی و سایر مراکز تصمیم گیری و تصمیم سازی کشور نکته دیگری بود که دکتر فرهادی بر آن اشاره کرد.

  • برچسب ها :

  • 8 + 7 =

    برای دریافت رایگان نکات کنکوری کافیست مشخصات خود را به شماره 09121247864 پیامک کنید ! و پیامک های ما رو رایگان بخونید

    نماد اعتماد الکترونیکی بانک ملت به پرداخت ملت سازمان سنجش و آموزش کشور وزارت آموزش و پرورش وزارت علوم و تحقیقات و فناوری
    به ما امتیاز دهید