.

فرهیختگان شریف مهر - کنکور 96 - مشاوره تحصیلی 95
کانال تلگرام ما

لیست قیمت فرآیندپاسخ

لیست قیمت محصولات آموزشی فرهیختگان شریف مهر
موسسه خیریه محک
قانون مندی کسب و کار اینترنتی
خرید آنلاین محصولات
ریاضیات رشته ریاضی
ریاضیات رشته تجربی
خرید آنلاین محصولات فرهیختگان شریف مهر
خرید آنلاین محصولات فرهیختگان شریف مهر
خرید آنلاین محصولات فرهیختگان شریف مهر
خرید آنلاین محصولات فرهیختگان شریف مهر
خرید آنلاین محصولات فرهیختگان شریف مهر
خرید آنلاین محصولات فرهیختگان شریف مهر
خرید آنلاین محصولات فرهیختگان شریف مهر
خرید آنلاین محصولات فرهیختگان شریف مهر
منو سایت
نماد ساماندهی
logo-samandehi
نماد اعتماد موسسه
فرهیختگان شریف مهر
موسسه فرهیختگان شریف مهر
شماره ثبت موسسه: 29912
سال تاسیس: 1391

استعلام موسسه از ثبت اسناد كشور


فرهیختگان شریف مهر
رتبه وبسایت
Check PageRank
رسانه تصویری سایت
رسانه تصویری فرآیند پاسخ
ما را دنبال کنید
فرهیختگان شریف مهر فرهیختگان شریف مهر فرهیختگان شریف مهر فرهیختگان شریف مهر فرهیختگان شریف مهر فرهیختگان شریف مهر فرهیختگان شریف مهر فرهیختگان شریف مهر
محصولات انتشارات برد دکتر چلاجور
خرید کتاب های انتشارات برد دکتر چلاجور
برترین و خلاصه ترین جزوه ریاضی
برترین و خلاصه ترین جزوه ریاضی تند آموز کشور
عضویت در خبرنامه

برای دریافت آخرین مطالب در ایمیل خود کلیک کنید

مشاوره مهندس دربندی
لیست قیمت محصولات فرآیندپاسخ

تقویت ارادهReviewed by Farayand-paskh on Dec 10Rating:

تقویت اراده

14f.png (350×250)

شخص بااراده کسی است که وقتی در مورد کاری به خوبی تأمل کرد، تصمیم به انجام آن می‏گیرد و با فعالیت و ثبات قدم، آن را به اجرا درمی‌‏‌آورد. در مقابل، فرد سست‌اراده با کم‌ترین مشکلی از انجام دادن کار، دلسرد شده و کوشش جهت تحقّق آن را متوقف می‏کند. کسی که اراده‌ی قوی دارد، آن‌چه را با تأمل خواسته است، با کوشش و ثبات قدم به دست می‌‌آورد.

راهکارهایی برای تقویت اراده:

۱- تعیین هدف یا اهداف: ابتدا هدف یا اهداف دقیق و مشخص خود را از زندگی یا کاری که می‏خواهید انجام دهید، برای خود ترسیم کنید. طبیعی است این هدف باید شفاف، معقول، قابل دست‌یابی، بدون افراط و تفریط، مطابق توان و استعداد و واقع‌بینانه باشد، نه آرمانی و بلندپروازانه و خارج از توانایی‌‏ها! در غیر این صورت وقتی با مشکلات و سختی‏‌های طاقت‌فرسا و خارج از توان خود، رو‌به‌رو شوید و با شکست‏‌های احتمالی به هدف مورد نظر دست نیابید، دلسرد شده و از ادامه‌ی کار منصرف می‌شوید.

۲- شناخت توانایی‌‏ها و استعدادها: همه‌ی ما در وجود خود از استعدادهایی برخورداریم؛ کافی است این نیروها را بشناسید و برای رسیدن به هدف، آن‌ها را به کار گیرید.

۳- برنامه‌‌ریزی: باید برای تمام کارها و فعالیت‌‏های شبانه‌روزی، برنامه‌‌ای مدون و منظّم داشته باشید. بدین منظور از جدولی استفاده کنید که در ستون افقی آن، ساعات شبانه‌روز و در ستون عمودی، ایام هفته را یادداشت کرده و تمام کارهای روزانه را در آن درج کنید (از خواب و استراحت تا عبادت، ورزش، مطالعه و…). هر فعالیتی را در زمان خاص خود در جدول بنویسید و هیچ زمانی را بدون کار، خالی نگذارید. هر روز صبح با نگاهی به آن برنامه، به اجرای دقیق آن بپردازید و شب‏ها قبل از خواب، آن را ارزیابی کنید. در صورت موفقیت، خود را تشویق و در صورت تخلّف و سهل‌‏انگاری در اجرا، تنبیه کنید.

۴- تلقین: تلقین به خود در تقویت اراده اثر قابل ملاحظه‌‏ای دارد؛ بنابراین هر روز جملاتی را به خود تلقین کنید؛ مانند: «من اراده‌ی لازم برای انجام کارهایم را دارم»، «هیچ چیز نمی‌‏تواند اراده‌ام را متزلزل کند»، «آن‌چه به نظرم انجام‌دادنی است، انجام می‌‌دهم و هیچ قدرتی نمی‌‏تواند مرا از آن بازدارد»، «اراده‌ی من هر روز محکم‏تر می‌‏شود»، «بر من لازم است که موفق شوم؛ زیرا موفقیت از آن نیرومندان است» و…

۵- تدریجی بودن تقویت اراده: برای به دست آوردن اراده‏ای قوی و محکم، توجه به تدریجی بودن آن و نیاز به تمرین و ممارست، لازم است. گمان نکنید می‏‌توانید به طور دفعی و بدون هیچ تلاشی، به آن دست یابید.

  • برچسب ها : , ,

  • + 7 = 9

    برای دریافت رایگان نکات کنکوری کافیست مشخصات خود را به شماره 09121247864 پیامک کنید ! و پیامک های ما رو رایگان بخونید

    نماد اعتماد الکترونیکی بانک ملت به پرداخت ملت سازمان سنجش و آموزش کشور وزارت آموزش و پرورش وزارت علوم و تحقیقات و فناوری
    به ما امتیاز دهید