.

فرهیختگان شریف مهر - کنکور 96 - مشاوره تحصیلی 95
کانال تلگرام ما

لیست قیمت فرآیندپاسخ

لیست قیمت محصولات آموزشی فرهیختگان شریف مهر
موسسه خیریه محک
قانون مندی کسب و کار اینترنتی
خرید آنلاین محصولات
ریاضیات رشته ریاضی
ریاضیات رشته تجربی
خرید آنلاین محصولات فرهیختگان شریف مهر
خرید آنلاین محصولات فرهیختگان شریف مهر
خرید آنلاین محصولات فرهیختگان شریف مهر
خرید آنلاین محصولات فرهیختگان شریف مهر
خرید آنلاین محصولات فرهیختگان شریف مهر
خرید آنلاین محصولات فرهیختگان شریف مهر
خرید آنلاین محصولات فرهیختگان شریف مهر
خرید آنلاین محصولات فرهیختگان شریف مهر
منو سایت
نماد ساماندهی
logo-samandehi
نماد اعتماد موسسه
فرهیختگان شریف مهر
موسسه فرهیختگان شریف مهر
شماره ثبت موسسه: 29912
سال تاسیس: 1391

استعلام موسسه از ثبت اسناد كشور


فرهیختگان شریف مهر
رتبه وبسایت
Check PageRank
رسانه تصویری سایت
رسانه تصویری فرآیند پاسخ
ما را دنبال کنید
فرهیختگان شریف مهر فرهیختگان شریف مهر فرهیختگان شریف مهر فرهیختگان شریف مهر فرهیختگان شریف مهر فرهیختگان شریف مهر فرهیختگان شریف مهر فرهیختگان شریف مهر
محصولات انتشارات برد دکتر چلاجور
خرید کتاب های انتشارات برد دکتر چلاجور
برترین و خلاصه ترین جزوه ریاضی
برترین و خلاصه ترین جزوه ریاضی تند آموز کشور
عضویت در خبرنامه

برای دریافت آخرین مطالب در ایمیل خود کلیک کنید

مشاوره مهندس دربندی
لیست قیمت محصولات فرآیندپاسخ

هنوز هم دير نشده...برای مشاوره کنکورReviewed by Farayand-paskh on Nov 17Rating:

هنوز هم دیر نشده…

171far.png (350×250)

یکی از بزرگترین آفات دوره مطالعاتی پیش‌دانشگاهی نگرش منفی به موضوعات مختلف است که در دوره‌های زمانی گوناگونی باعث افت روند مطالعاتی و یادگی ری شما می‌شود. معمولاً در آذر ماه، عده‌ای از داوطلبان متوجه می‌شوند که در دروس پایه و مطالعه آن‌ها دچار عقب افتادگی هستند و یا به برنامه‌های تدوینی نمی‌رسند، در بهمن ماه و اسفند به مشاورین مراجعه می‌کنند و از آن‌ها درباره پاسخ‌گویی به سوالات یک مبحث یا یک درس، پرسش می‌کنند.

پس از اردوی عید و در اردیبهشت ماه پس از دیدن نتایج آزمون‌های جامع، به طور کلی دچار یاس و نومیدی و دلسردی شده و از پیش قضاوت کرده و نتیجه کنکور خود را غیرقابل قبول خوانده و متاسفانه از هم اکنون و قبل از آزمون کنکور به فکر برنامه‌ریزی برای سال آتی می‌افتند. اما جالب این جاست که این عده اغلب هم نتیجه مطلوب و قابل قبول هم نمی‌گیرند.

براساس بررسی‌های انجام شده توسط متخصصان، مغز شما از احساس غالب تبعیت می‌کند و برای اعضاء و جوارح براساس آن فرامینی صادر می‌کند. در حالی که شما دچار یاس و ترس از شکست هستید مغز شما دستور تولید هورمون آدرنالین را می‌دهد و بنابراین تمام اعضای بدن شما حالت تدافعی به خود می‌گیرد .در چنین حالی چگونه از خود توقع کسب پیروزی و یا رشد در نتیجه‌گیری را دارید؟ این فرآیند کاملاً طبیعی است.

زمانی که شما دائماً در طول روز، هفته و ماه به جای بر‌رسی نقاط ضعف و عوامل عدم نتیجه‌گیری و تصمیم‌گیری برای رفع آن در آینده فقط به این فکر می‌کنید که اگر چنین نشود و چنان، برایتان چه اتفاق بدی خواهد افتاد، چگونه توقع رفع مشکلات را دارید؟ البته تغییر نگرش و تعویض این عادت اتفاق ساده‌ای نیست و نمی‌توان انتظار داشت پس از اقدام و در کمترین زمان ممکن این عادات را تغییر داد. اما اگر به فکر نتیجه‌گیری در کنکور هستید، باید تمام تلاش خود را برای تغییر این عادات نابجا به کار ببندید تا با رفع آن بخش عمده‌ای از مشکلات شما رفع گردد.

بر اساس تحقیقات، ترس از نتیجه‌گیری نامطلوب در آزمون‌ها، نشناختن توانایی‌های فردی، مقایسه خود با دیگران در نتیجه‌گیری عدم تدوین برنامه، عدم واقع ببینی داوطلبان، از مهمترین عوامل تولید منفی‌نگری آن‌هاست. این بینش منفی تا جایی پیشرفت می‌کند که برخی دیگر استفاده از افعال مثبت را فراموش می‌کنند و این دقیقاً همان عاملی است که باعث می‌شود یک داوطلب در استفاده صحیح از زمان خود دچار مشکل شود. البته ذکر این مسائل بدین معنا نیست که آن‌قدر مثبت بیاندیشید که واقعیت‌های موجود را آن‌قدر بزرگ کنید که این‌بار از آن سوی بام بیافتید. تمام قصد ما از ارائه این مطلب جلب نظر و توجه شما داوطلبان به نگرش مثبت است که قطعاً باعث موفقیت شما خواهد شد.

-عواملی که باعث ایجاد نگرش منفی می شود عبارتند از:

۱- استفاده از افعال و کلمات منفی در گفتار که باید از افعال و کلمات مثبت استفاده کرد.

برای مشاهده بقیه به ادامه مطلب رجوع کنید…

حتماً در بین دوستان خود هستند کسانی که دائماً از افعال منفی و کلمات منفی استفاده می‌کنند ،تا جایی که حتی بر روی سایرین هم تاثیر منفی می‌گذارند. اصلاح این نحوه بیان موجب تغییر نگرش و تفکر افراد منفی‌نگر خواهد شد به مثال‌های زیر توجه کنید:

١- نمی‌توانم ← با تلاش زیاد می‌شود.

٢- هرچه تلاش می کنم نتیجه نمی گیرم.← با برنامه‌ریزی و دقت می‌توانم نتیجه بگیریم.

٣- چه فایده ای دارد؟ ← قطعاً از این همه فعالیت نتیجه می گیرم.

٢- احساسات و تفکرات منفی:

معمولاً در مدارس دانش‌آموزان را می‌توان یافت که نسبت به یک درس خاص و یا یک دبیر خاص احساس مطلوبی ندارند. اگر دفاتر ثبت فعالیت‌های این داوطلبان را مرور کنید متوجه خواهید شد، ‌میزان زمانی که برای این درس اختصاص داده‌اند کمتر از حد مطلوب است، اما با نادیده گرفتن این موضوع دائماً از خود توقع نتیجه‌گیری بهتر و مطلوب‌تر دارند و در اثر نتیجه نگرفتن دائماً بر دیوار قطور رابطه منفی با درس می‌افزایند. که این خود عامل عدم نتیجه‌گیری می‌باشد. به مثال‌های زیر دقت کنید.

١- می شود سوالات این درس را پاسخ ندهم .← این درس ارزش خود را در کنکور دارد پس نمی‌توان از آن گذشت .

٢- می شود این کلاس را شرکت نکنم. ←با شرکت در کلاس حتماً نکات بهتری را می آموزم .

٣- نگرش مثبت نسبت به اطرافیان:

همان گونه که می دانید انسان موجودی است اجتماعی بنابراین ما نمی توانیم روابط خود را به عده ای محدود کنیم و یا برخی ارتباطمان را قطع کنیم. البته این طبیعی است که هر انسان صاحب فرهنگ و علاقه‌های متفاوتی نسبت به دیگران باشد، اما اختلافات نباید موجب تغییر نگرش دید مثبت شما نسبت به دیگران گردد. به مثال‌های زیر توجه کنید:

۱- من فردی بهتر درس می‌خوانم . ←دربین گروه می‌توانم نکات بیشتر و مفیدتری بیاموزم .

٢- دیگران برای من مهم نیستند. ← با رقابت با دیگران و البته با مشورت می‌توانم موفق‌تر باشم و مسایل دیگری از قبیل آنچه در بالا به آن اشاره شد، همگی دست به دست هم می‌دهند تا شما حتی از زمان باقی مانده هم نتوانید استفاده کنید. اما برای جلوگیری از هدر رفتن زمان درماه‌های آخر و نزدیک به کنکور بهتر است از آنچه تاکنون سرمایه‌گذاری کرده‌اید سود ببرید و دیگر به فکر افزایش سرمایه خود نباشید. فکر کنید شما باغبان باغ میوه هستید، و فقط مدت محدودی برای عرضه¬ محصول امسال در بازار فرصت دارید، اما نتوانستید تا زمان مقدر میو‌ه‌ها را بچینید و قسمتی از محصول هنوز بر روی درخت‌ها باقی مانده است.

اکنون شما دو راه را در مقابل دارید، اول آن که تمام تلاش خود را برای چیدن محصول باقی مانده صرف کنید و ریسک از دست دادن زمان عرضه مناسب را بپذیرید و یا از سود زیاد بگذرید و به همان که تا امروز چیده‌اید بسنده کنید. اغلب داوطلبان به ویژه داوطلبان پسر که زمان‌ها را یکی پس از دیگری به راحتی از دست داده‌اند و به خیال خود پس از تعطیلات فروردین ماه فرصت مطالعه و جمع‌بندی را دارند ، وارد اولین آزمون جامع می‌شوند و با نتیجه نامطلوب کسب شده تازه متوجه کم کاری‌های خویش چه در دروس پایه و چه در دروس پیش‌دانشگاهی می‌شوند.

عده‌ای هم علی‌رغم صرف زمان زیاد به دلیل عدم برنامه‌ریزی و یا اجرای ناصحیح برنامه باز هم به سر فصل‌های مورد سوال نرسیده‌اند و متاسفانه دچار دلسردی و یاس و نومیدی می‌شوند، اگر به موارد فوق دید منفی و نگرش نامطلوب را هم اضافه کنید دیگر هیچ. اگر کمی به عمق داستان یا مثال بالا فکر کنید در می‌یابید که چگونه باید از این زمان باقی مانده استفاده نمایید.

توجه کنید شما اگر زمان خود را صرف مطالعه سر فصل‌هایی که تا امروز مطالعه نکرده‌اید، نمایید و یا در کلاس‌های آموزشگاه و رفع اشکال صرف کنید ،دیگر زمانی برای مرور و جمع‌بندی مطالب گذشته و آن‌چه تا به امروز آموخته‌اید نخواهید داشت.

بهترین توصیه برای ماه‌های پایانی عمق بخشیدن به آن‌چه تا امروز یاد گرفته‌اید است، اگر به دنبال این هستید که سطح مطالعاتی خویش را افزایش دهید باید بدانید مسیر صحیحی را اتخاذ ننموده‌اید. بنابراین توصیه می‌کنم برای ماه‌های پایانی برنامه‌ای تدوین کنید و بر اساس برنامه‌ریزی خود و آن‌چه ذکر خواهد شد نهایت استفاده را از زمان باقی مانده ببرید.

  • برچسب ها :

  • 3 + = 9

    برای دریافت رایگان نکات کنکوری کافیست مشخصات خود را به شماره 09121247864 پیامک کنید ! و پیامک های ما رو رایگان بخونید

    نماد اعتماد الکترونیکی بانک ملت به پرداخت ملت سازمان سنجش و آموزش کشور وزارت آموزش و پرورش وزارت علوم و تحقیقات و فناوری
    به ما امتیاز دهید