.

فرهیختگان شریف مهر - کنکور 96 - مشاوره تحصیلی 95
کانال تلگرام ما

لیست قیمت فرآیندپاسخ

لیست قیمت محصولات آموزشی فرهیختگان شریف مهر
موسسه خیریه محک
قانون مندی کسب و کار اینترنتی
خرید آنلاین محصولات
ریاضیات رشته ریاضی
ریاضیات رشته تجربی
خرید آنلاین محصولات فرهیختگان شریف مهر
خرید آنلاین محصولات فرهیختگان شریف مهر
خرید آنلاین محصولات فرهیختگان شریف مهر
خرید آنلاین محصولات فرهیختگان شریف مهر
خرید آنلاین محصولات فرهیختگان شریف مهر
خرید آنلاین محصولات فرهیختگان شریف مهر
خرید آنلاین محصولات فرهیختگان شریف مهر
خرید آنلاین محصولات فرهیختگان شریف مهر
منو سایت
نماد ساماندهی
logo-samandehi
نماد اعتماد موسسه
فرهیختگان شریف مهر
موسسه فرهیختگان شریف مهر
شماره ثبت موسسه: 29912
سال تاسیس: 1391

استعلام موسسه از ثبت اسناد كشور


فرهیختگان شریف مهر
رتبه وبسایت
Check PageRank
رسانه تصویری سایت
رسانه تصویری فرآیند پاسخ
ما را دنبال کنید
فرهیختگان شریف مهر فرهیختگان شریف مهر فرهیختگان شریف مهر فرهیختگان شریف مهر فرهیختگان شریف مهر فرهیختگان شریف مهر فرهیختگان شریف مهر فرهیختگان شریف مهر
محصولات انتشارات برد دکتر چلاجور
خرید کتاب های انتشارات برد دکتر چلاجور
برترین و خلاصه ترین جزوه ریاضی
برترین و خلاصه ترین جزوه ریاضی تند آموز کشور
عضویت در خبرنامه

برای دریافت آخرین مطالب در ایمیل خود کلیک کنید

مشاوره مهندس دربندی
لیست قیمت محصولات فرآیندپاسخ

مدل سازی اولین سلول ها - به وجود آمدن حیاتReviewed by Farayand-paskh on Nov 17Rating:

مدل سازی اولین سلول ها – به وجود آمدن حیات

176far.png (350×250)

ولین سلول های به وجود آمده روی کره زمین برای نشان دادن چگونگی بسته بندی RNA مدل سازی شدند
ScienceDaily (Oct. 14, 2012) – نشریه شیمی طبیعت – ۲۳ مهر ۱۳۹۱

محققان موفق شدند مدلی مولکولی را تهیه نمایند که مدلی از یک مرحله ی احتمالی به وجود آمدن زندگی بر روی کره زمین است. می دانیم که حیات برای اولین بار ۴ میلیارد سال پیش به وجود آمد. در مراحل اولیه به وجود آمدن زندگی بر روی کره زمین احتمالا مواد سلول مانندی وجود داشته اند که محتوی RNA بودند. دانشمندان با استفاده از پلیمر های مختلف توانستند مدل های سلول مانندی بسازند که دارای RNA هستند و برخی از رفتار های ابتدایی لازم برای به وجود آمدن حیات را از خود نشان می دهند.

در دنیای امروزی همه انواع موجودات زنده به استثنای چند نوع ویروس – از DNA به عنوان سیستم ذخیره کننده اطلاعات استفاده می کنند. بر اساس فرضیه دنیای RNA – دانشمندان معتقدند در ابتدا سلول ها هم برای ماده ذخیره کننده اطلاعات و هم به عنوان مولکول های آنزیم مانند کاتالیز کننده واکنش ها از RNA استفاده می کردند و پروتئین ها و DNA مدت ها بعد به سلول ها اضافه شدند. RNA بر خلاف DNA می تواند ساختار های فضایی مختلفی به خود بگیرد و همچنین به دلیل وجود یک گروه هیدروکسیل اضافی دارای واکنشگری شیمیایی بالایی نیز می باشد بنابر این می تواند نقش آنزیمی نیز بر عهده داشته باشد. در این تحقیقات که توسط دو شیمی دان به نام های Christine Keating و Philip Bevilacqua انجام شد به برخی از سوالات و اسرار دنیای RNA پاسخ داده شده است.

یکی از این محققان می گوید: برای اینکه بتوانیم سلول های حاوی RNA را در دنیای RNA‌به عنوان پیشگامان به وجود آمدن حیات در نظر بگیریم فقط وجود داشتن مقداری RNA داخل یک غشای دو لایه کافی نیست و باید این مولکول ها با هم متناسب و در ارتباط باشند. برای به وجود آمدن واکنش های شیمیایی مولکول ها باید با هم برخورد داشته باشند. سازماندهی مواد داخل سلول های اولیه و چگونگی ارتباط آن ها یکی از راز های کشف نشده ی دنیای RNA‌به شمار می رود.

علاوه بر این ها بدون وجود داشتن مولکول های لیپید مانند که غشا های امروزی را می سازند – چگونگی جمع شدن این مولکول ها یکی از اساسی ترین سوال های مربوط به دنیای RNA است. اگر در دنیای RNA مولکول های لیپیدی که غشا های امروزی را می سازند وجود نداشتند – پس مولکول های RNA چگونه بسته بندی و سازماندهی شده اند؟ در این بررسی دانشمندان با استفاده از پلیمر های پلی اتیلن گلیکول و دکستران توانستند ساختار های سلول مانندی را به وجود آورند که مولکول RNA داخل این ساختار ها تجمع یابد.

با بررسی های بیشتر این دانشمندان متوجه شدند وقتی مولکول های RNA در داخل این ساختار ها تغلیظ می شوند در اثر بر همکنش بین این مولکول ها واکنش های شیمیایی ای شروع به رخ دادن می کنند. هر چه غلظت RNA‌بیشتر باشد سرعت انجام واکنش ها نیز افزایش می یابد. این بررسی ها نشان داد مولکول های RNA در صورتی که داخل ساختار های سلول مانندی تغلیظ شوند می تواند باعث وقوع واکنش های شیمیایی گردند.

دانشمندان امیدوارند با بررسی های بیشتر این ساختار ها و استفاده از پلیمر های دیگری برای تشکیل این ساختار ها به یافته های جدیدی در مورد چگونگی به وجود آمدن زندگی بر روی کره زمین دست یابند.

  • برچسب ها :

  • + 7 = 16

    برای دریافت رایگان نکات کنکوری کافیست مشخصات خود را به شماره 09121247864 پیامک کنید ! و پیامک های ما رو رایگان بخونید

    نماد اعتماد الکترونیکی بانک ملت به پرداخت ملت سازمان سنجش و آموزش کشور وزارت آموزش و پرورش وزارت علوم و تحقیقات و فناوری
    به ما امتیاز دهید