.

فرهیختگان شریف مهر - کنکور 96 - مشاوره تحصیلی 95
کانال تلگرام ما

لیست قیمت فرآیندپاسخ

لیست قیمت محصولات آموزشی فرهیختگان شریف مهر
موسسه خیریه محک
قانون مندی کسب و کار اینترنتی
خرید آنلاین محصولات
ریاضیات رشته ریاضی
ریاضیات رشته تجربی
خرید آنلاین محصولات فرهیختگان شریف مهر
خرید آنلاین محصولات فرهیختگان شریف مهر
خرید آنلاین محصولات فرهیختگان شریف مهر
خرید آنلاین محصولات فرهیختگان شریف مهر
خرید آنلاین محصولات فرهیختگان شریف مهر
خرید آنلاین محصولات فرهیختگان شریف مهر
خرید آنلاین محصولات فرهیختگان شریف مهر
خرید آنلاین محصولات فرهیختگان شریف مهر
منو سایت
نماد ساماندهی
logo-samandehi
نماد اعتماد موسسه
فرهیختگان شریف مهر
موسسه فرهیختگان شریف مهر
شماره ثبت موسسه: 29912
سال تاسیس: 1391

استعلام موسسه از ثبت اسناد كشور


فرهیختگان شریف مهر
رتبه وبسایت
Check PageRank
رسانه تصویری سایت
رسانه تصویری فرآیند پاسخ
ما را دنبال کنید
فرهیختگان شریف مهر فرهیختگان شریف مهر فرهیختگان شریف مهر فرهیختگان شریف مهر فرهیختگان شریف مهر فرهیختگان شریف مهر فرهیختگان شریف مهر فرهیختگان شریف مهر
محصولات انتشارات برد دکتر چلاجور
خرید کتاب های انتشارات برد دکتر چلاجور
برترین و خلاصه ترین جزوه ریاضی
برترین و خلاصه ترین جزوه ریاضی تند آموز کشور
عضویت در خبرنامه

برای دریافت آخرین مطالب در ایمیل خود کلیک کنید

فرهیختگان شریف مهر فرهیختگان شریف مهر فرهیختگان شریف مهر فرهیختگان شریف مهر

 

نیلوفر حیدر پور – رتبه ۶ کشوری – رتبه ۳ منطقه یک – علوم انسانی

 

مجری برنامه: خانم نیلوفر حیدر پور از این که رتبه ۶ کشوری و رتبه ۳ منطقه یک را در گروه علوم انسانی کسب کرده اید، چه احساسی دارید؟

بدست آوردن این رتبه بین این همه دانش آموز که در کشور در کنکور شرکت می کنند، حس بسیار خوبی است امّا این را می دانم که تلاشم را کرده بودم و این نتیجه را شانسی به دست نیاورده ام و چون این رتبه نتیجه تلاش های من بود خیلی برایم عجیب نبود، ولی به هر حال همه این ها لطف خداوند بوده که بتوانم در سر جلسه کنکور این آمادگی را داشته باشم چون خیلی ها شایسته تک رقمی هستند امّا به خاطر شرایطی که سر کنکور دارند نمی توانند موفق شوند و من این را لطف خدا می دانم که در سر جلسه کنکور استرس نداشته باشم و با آرامش کنکور را پشت سر بگذارم و این رتبه را به دست بیاورم.

دوستانی که با هم بودید در سر جلسه کنکور چه حالی داشتند؟ 

همه دوستان من رتبه های عالی و خوبی آوردند، رتبه های تک رقمی و ۲ رقمی کسب کردند.

فکر می کنید که دلیل این موفقیت چه چیز بوده است؟ 

من فکر می کنم حتی برخی از آن ها شایسته تک رقمی بودند.

امّا به دلیل این که دچار استرس شده بودند و چون کنکور انسانی امسال هم سخت بود، اعتماد به نفس خود را از دست داده بودند.

مازیار شیروانی مقدم:ما حتماً در برنامه های آینده به بحث نگرانی و استرس خواهیم پرداخت و این مسئله را از راه آموزشی حل می کنیم، صحبتی که در برنامه فرصت برابر از طریق کارشناسان می شود به دانش آموزان آموزش داده می شود که از طریق برنامه ریزی چگونه استرس و نگرانی خود را برطرف کنند و یعنی اصلاً به این نگاه نمی کنیم که مسئله نگرانی و استرس دانش آموز یک مسئله فیزیکی است و یا یک مشکل جسمی است.

دقیقاً به سمتی می رویم که اگر دانش آموز روش های درس خواندن و برنامه ریزی خود را درست کند می تواند این مسائل را حل کند.

کنکور یک مجموعه ای است از دانش ، دانش و بعد این مسائل حاشیه ای که دانش آموز باید بتواند در طول سال یک نتیجه ای را کسب کند و درنهایت با برنامه های کانون پیش بروند و با آرامش به مسیر خود ادامه دهندو به موفقیت برسند.

مجری برنامه: خانم حیدر پور چه چیز شما را بین آن همه داوطلب متمایز کرد؟

از همه مهم تر سخت کوشی یک دانش آموز است و برنامه ریزی که دارند، همین طور اعتماد به نفس و دقت و تمرکز بالا، خیلی ها شاید درس را خیلی بیشتر و بهتر از دیگران می خوانند و شاید خیلی بهتر از من هم روی آن درس تسلط داشته باشند ولی متأسفانه به دلیل این که در سر جلسه کنکور تمرکز ندارند و نمی توانند خودشان را در سر جلسه کنکور مدیریت کنند به آن موفقیتی که مد نظرشان است نمی رسند و یا این که دانش آموزانی که اشتباهات آزمون های آزمایشی خود را برطرف نمی کنند در روز کنکور خیلی تأثیر گذار است.

 چون به نظر من فقط درس خواندن نیست، ممکن است سطح درسی خیلی ها بیشتر از من باشد امّا به آن نتیجه ای که باید نمی رسند و من فکر می کنم همه ی این ها به تمرکز دانش آموز برمی گردد و به نظر من این هم اکتسابی است، تمرکزی که دانش آموزان در سر جلسه کنکور دارند چیزی است که خودشان آن را کسب کرده اند.

 مازیار شیروانی مقدم: خانم حیدر پور آیتم هایی که در موفقیت شما تأثیر گذار بودند را توضیح دهید.

قبل از هر چیز توکل بر خدا و توجه به معنویات و بعد از همه ی این ها اعتماد به نفس است که خیلی مهم است، حتی اعتماد به نفس در کم شدن استرس هم نقش دارد.

من چون به خودم و توانایی های خودم اعتماد داشتم، استرسم کم می شد.

همین طور تمرکز و دقت بالا هم خیلی به من کمک کرد.

شما از چه وقت به کانون آمدید؟

من از سال چهارم به کانون آمدم یعنی به مدت یک سال.

چه عاملی باعث شد شما به کانون بیایید؟

من از طریق مدرسه با کانون آشنا شدم، سال های گذشته هم دانش آموزان در کانون شرکت کرده بودند و رتبه های خیلی عالی به دست آورده بودند، همین طور مشاوران و معلمان خود ما هم خیلی تاکید داشتند که کنکور را خیلی جدی بگیریم و کنکور در مدرسه ما برای همه دانش آموزان مهم بود، حتی بعد از هر آزمون اسم نفرات برتر را که در مدرسه ما اسم رتبه سازان را داده بودند روی بُرد می زدند و همین باعث رقابت بین دانش آموزان می شد و خودشان را برای آزمون بعدی بیشتر آماده کنند.

چند بار در آزمون های کانون غیبت کردید؟

غیبت نداشتم.

چه عناصری در برنامه های کانون بود که خیلی برای شما جلب توجه می کرد؟

کارنامه ی کشوری که بعد از هر آزمون می داند و برنامه راهبردی کانون که خیلی خوب بود.

مجری برنامه: شما از چه نوع خانواده ای به دانشگاه رفتید؟

 من از یک خانواده متوسط هستم.

آیا برای درس خواندن کنکور کار بسیار خاص و ویژه ای کردید، آیا استادان ویژه ای گرفتید؟

به نظر من مهم نوع منابع آموزشی نیست، چیزی که خیلی تفاوت می کند نوع استفاده آن فرد است، یعنی هر کتابی در جای خودش خوب است، من خودم هیچ وقت از نفرات برتر سال های قبل نمی پرسیدم شما از چه کتاب هایی استفاده کردید همیشه سعی می کردم کتابی را که خودم روی آن شناخت پیدا می کنم را تهیه کنم.

من خودم فقط به مدرسه می رفتم و در آزمون های برنامه ای شرکت می کردم، استاد و معلم خصوصی هم نداشتم ولی مدرسه ما خیلی خوب بود و فقط همان برای ما کفایت می کرد.

 به نظر من دانش آموزان اگر وقت خود را روی درس خواندن در منزل بگذارند خیلی موفق تر خواهند بود تا این که وقت خود را هدر دهند و همیشه از این آموزشگاه به آموزشگاه دیگری بروند.

آیا شما همان برنامه ریزی که برای کنکور داشتید را در دانشگاه هم ادامه خواهید داد؟

آیا این برنامه ریزی در وجود شما نهادینه شده است یا فقط برای کنکور بود؟

برنامه ریزی چیزی نیست که خیلی راحت آن را کسب کرد، من بعد از یک مدت طولانی توانستم به برنامه ریزی برسم که به نظر خودم خوب است، بنابراین بعد از مدتی که یک فرد یاد بگیرد که چگونه برنامه ریزی کند آن را تا مدت ها در ذهن خود نگه می دارد.

مازیار شیروانی مقدم:دانش آموزان دقت کنند، روشی که خانم حیدر پور درس خواندن دارند مختص خود خانم حیدر پور است و این که می گویند من از دانش آموزان سال های گذشته نپرسیدم به نوعی روش ایشان بوده است.

امّا ممکن است شما بروید و روش های دیگران را ببینید و یا به مجله آزمون مراجعه کنید و تجربیات همتای خود را ببینید ولی نهایتاً آن کاری را انجام می دهید که خود شما می خواهید انجام دهید، قطعاً خانم حیدرپور حواسش به این بوده است که دیگران چه می کنند و او راه خودش و روش خودش را برود.

آیا در درسی بوده که شما وضعیت خوبی در آن نداشتید و روش خود را در آن درس عوض کردید و در آن درس پیشرفت کردید؟

من در درس های عمومی از همه بیشتر در درس دینی خیلی مشکل داشتم و فکر می کنم دینی هم درسی است که خیلی از دانش آموزان در آن مشکل داشته باشند، من در سال قبل که دینی را تست می زدم خیلی خوب نمی توانستم خوب تست بزنم، ولی در کنکور درس دینی را ۹۰ زدم و واقعاً همان طور که شما گفتید من روشم را تغییر دادم .

من اوایل فقط متن کتاب را می خواندم و خیلی به آیات توجه نمی کردم و کم کم سعی کردم به آیات توجه کنم و آن ها را حفظ کنم و آن موقع هم برای من مهم نبود که مفهوم آیه را بفهمم.

باز هم درصدم خیلی بالا نیامد حتی گاهی اوقات دینی را ۴۵% می زدم و خیلی برای من مشکل ساز شده بود، بعداً سعی کردم آیه ها را خوب بفهمم و متوجه شوم ارتباط این آیات با متن درس چیست؟ سعی کردم ارتباط درس ها را با هم بیشتر بفهمم و حتی سعی کردم ارتباط دینی پایه های مختلف را با هم بیشتر درک کنم، حتی سعی کردم آیاتی را که خیلی به هم شباهت دارند و در کنکور از آن ها به عنوان دام استفاده می شود را بشناسم.

***

” ارتباط تلفنی برنامه فرصت برابر با کاظم قلم چی مدیر کانون فرهنگی آموزش”

مجری برنامه: کانون چه نقشی را در موفقیت دانش آموزان در کنکور دارد؟

کاظم قلم چی:امسال داوطلبان منطقه ۲ کنکور نسبت به داوطلبان منطقه یک کنکور در رتبه های تک رقمی توانسته اند نتایج بهتری بگیرند، این یکی از آن چیزهایی است که ما فکر می کنیم در کانون از طریق عدالت آموزشی کمک کرده ایم، یعنی این امکانات در اختیار همه هست.

کوچکترین تأثیری که ما در موفقیت دانش آموزان داشتیم این بوده که توانسته ایم برنامه راهبردی کانون را در اختیار همه دانش آموزان قرار بدهیم.

در ضمن همان طور که می دانید ۲۷ هزار دانش آموز بورسیه کانون بودند و می توانستند از برنامه های کانون به صورت رایگان استفاده کنند و بهره ببرند.

من در همین جا فرصت را مغتنم می شمارم و این را به اطلاع دانش آموزانی که به دلیل مشکلات مالی نمی توانند در آزمون های برنامه ای کانون شرکت کنند می رسانم در صورتی که واجد شرایط باشند و دختران معدل بالای ۱۸ و پسران معدل بالای ۱۷ داشته باشند می توانند در دوره پیش دانشگاهی بیایند و در کانون بورسیه شوند و  از برنامه راهبردی و آزمون های برنامه ای کانون استفاده کنند.

هر دانش آموزی ویژگی برنامه ای خودش را دارد، خانم حیدر پور به چند نکته اشاره کردند که می تواند برای همه دانش آموزان قابل استفاده باشد، ایشان مدرسه را جدی گرفته بودند و دوستان خوب و درس خوانی داشتند.

معمولاً این طور نیست که دانش آموزان برتر مغرور باشند و به دیگران توجه نکنند مطمئناً از پدر و مادر و از معلمان و دوستان خود هم یاد می گیرند، خود خواه و تک رو نیستند و این ها ویژگی های مشترکی است که ما بین رتبه های برتر می بینیم، البته یک سری ویژگی هم هست که مخصوص و به هر دانش آموز است.

خانم حیدر پور شما اشاره کردید که بعد از هر آزمون اشتباهات خود را بررسی می کردید، همین طور گفتید که تمرکز داشتید و این تمرکز هم اکتسابی است و این طور نیست که مادرزایی تمرکز حداکثری داشت بلکه این تمرکز به تدریج کسب می شود، همین طور روش های درس خواندن مخصوص به خودتان را داشتید.

آیا می توانید در مورد روش هایی که به تدریج کسب کردید، توضیحاتی را دهید؟

در مورد نقش پدر و مادرتان در موفقیتتان توضیح دهید؟

آیا اگر شما احیاناً در آزمون ها نتیجه خوبی به دست نمی آوردید پدر و مادرتان شما را سرزنش می کردند؟

پدر و مادر من بیشتر در روحیه دادن به من خیلی مؤثر بودند، مخصوصاً مادرم و حتی یکی از دلایلی که من در روز کنکور اصلاً استرس نداشتم مادرم بودم، طوری که در روز کنکور وقتی از خواب بیدار شدم به مادرم گفتم امروز بهترین روز زندگی من است و واقعاً مادرم به من روحیه می دادند و اصلاً این طور نبود که اگر رتبه کمتری در آزمون ها می آوردم ناراحت شوند.

اگر آن چیزی را که از من توقع داشتند نمی شد به من می گفتند دفعات بعدی می توانی جبران کنی و خیلی روی رتبه من تاکید نداشتند و فقط برای آن ها تلاش من مهم بود.

پدرم هم همیشه حامی من بودند و هر لحظه آماده بودند تا من بگویم یک کتابی را لازم دارم و ایشان سریعاً آن کتاب را برای من تهیه می کردند و واقعاً در این همه سال پشتیبان من بودند.

نکته بعدی این که در روش های درس خواندنم من طی سال های دبیرستانم برای هر درسی یک روشی را انتخاب کرده بودم و این که می گویند در درس های انسانی فقط باید دروس را حفظ کنید نه به این صورت نبود و اتفاقاً باید درس ها را فهمید و آن ها را به هم  ارتباط داد و ارتباط بین آن ها را فهمید.  


  • 9 + = 10

    برای دریافت رایگان نکات کنکوری کافیست مشخصات خود را به شماره 09121247864 پیامک کنید ! و پیامک های ما رو رایگان بخونید

    نماد اعتماد الکترونیکی بانک ملت به پرداخت ملت سازمان سنجش و آموزش کشور وزارت آموزش و پرورش وزارت علوم و تحقیقات و فناوری
    به ما امتیاز دهید