.

فرهیختگان شریف مهر - کنکور 96 - مشاوره تحصیلی 95
کانال تلگرام ما

لیست قیمت فرآیندپاسخ

لیست قیمت محصولات آموزشی فرهیختگان شریف مهر
موسسه خیریه محک
قانون مندی کسب و کار اینترنتی
خرید آنلاین محصولات
ریاضیات رشته ریاضی
ریاضیات رشته تجربی
خرید آنلاین محصولات فرهیختگان شریف مهر
خرید آنلاین محصولات فرهیختگان شریف مهر
خرید آنلاین محصولات فرهیختگان شریف مهر
خرید آنلاین محصولات فرهیختگان شریف مهر
خرید آنلاین محصولات فرهیختگان شریف مهر
خرید آنلاین محصولات فرهیختگان شریف مهر
خرید آنلاین محصولات فرهیختگان شریف مهر
خرید آنلاین محصولات فرهیختگان شریف مهر
منو سایت
نماد ساماندهی
logo-samandehi
نماد اعتماد موسسه
فرهیختگان شریف مهر
موسسه فرهیختگان شریف مهر
شماره ثبت موسسه: 29912
سال تاسیس: 1391

استعلام موسسه از ثبت اسناد كشور


فرهیختگان شریف مهر
رتبه وبسایت
Check PageRank
رسانه تصویری سایت
رسانه تصویری فرآیند پاسخ
ما را دنبال کنید
فرهیختگان شریف مهر فرهیختگان شریف مهر فرهیختگان شریف مهر فرهیختگان شریف مهر فرهیختگان شریف مهر فرهیختگان شریف مهر فرهیختگان شریف مهر فرهیختگان شریف مهر
محصولات انتشارات برد دکتر چلاجور
خرید کتاب های انتشارات برد دکتر چلاجور
برترین و خلاصه ترین جزوه ریاضی
برترین و خلاصه ترین جزوه ریاضی تند آموز کشور
عضویت در خبرنامه

برای دریافت آخرین مطالب در ایمیل خود کلیک کنید

فرهیختگان شریف مهر فرهیختگان شریف مهر فرهیختگان شریف مهر فرهیختگان شریف مهر

 

مائده عابدیان – رتبه ۱۹ کشوری – رتبه ۱۰ منطقه یک – گروه علوم تجربی

 

حسین پرهیزکار:امروز قبل از این که به این برنامه بیایم به این موضوع فکر می کردم که ما با برنامه ی شما چه قدر وجه مشترک داریم؛ هدف هر دوی ما یکی بود و روزی که کانون افتتاح شد این قصد را داشت تا فرصتی برابر را برای همه دانش آموزان کشور ایجاد کند.

مجری برنامه: خانم عابدیان اولین کسانی که به شما تبریک گفتند چه کسانی بودند و آیا شما فکر می کردید رتبه ۱۰ منطقه یک را به دست آورید؟

بله این فکر را می کردم و منتظر این رتبه بودم.

چه عاملی باعث می شد که شما با اطمینان این فکر را کنید و این انتظار را داشته باشید؟

مائده عابدیان:آزمون های کانون باعث شدند ، به خاطر این که تلاش می کردم تا در مجله آزمون ، آزمون هایی را که می دادم یک حالت فیکسی را داشته باشد و این باعث می شد رتبه هایی را کسب کنم که به تدریج من را به هدفی که داشتم نزدیک می کرد.

همین طور هم نتایج آزمون های جامع ما در کانون به آزمون اصلی ما نزدیک بود و این باعث می شد که ما انتظارات خود را در حد خاصی داشته باشیم.

مجری برنامه: استاد پرهیزکار شما فکر می کنید چه عواملی باعث می شود که داوطلبان رتبه های خوبی به دست بیاورند؟

حسین پرهیزکار:اتفاقاً در مسیر که می آمدیم من همین سؤال را از خانم عابدینی پرسیدم و نکته ی جالبی که ایشان به آن اشاره کردند این بود که اول به فکر چنین نمره ای نبودم و فکر نمی کردم بتوانم چنین رتبه ای را کسب کنم، در میانه راه از حدود بهمن ماه به بعد برای من انگیزه ای به وجود آمد که به فکر کسب رتبه اُفتادم.

معمولاً عوامل مختلفی دست به دست هم می دهد تا دانش آموز این تصمیم را بگیرد، تقریباً مانند حل یک جدول می ماند، دانش آموزان مرحله به مرحله خانه های جدول را پُر می کنند و به یک باره به جایی می رسند که می بینند خانه های جدول پُر شده است، آن جاست که دانش آموز متوجه می شود می تواند تمام مراحل قبل از کنکور را با موفقیت پشت سر بگذارد و همه خانه ها را پُر کند و این موفقیت را کسب کند.

کاری که ما در کانون برای دانش آموزان می کنیم این است که در اوّل سال به آن ها نمی گوییم که شما رتبه خوبی را به دست می آورید بلکه اوّل به آن ها کمک می کنیم تا این دانش آموزان خود را بشناسند، کم کم به درجه شناختی می رسند که در اسفند ماه احساس می کنند که می توانند یکی از برترین های کنکور باشند.

مجری برنامه: خانم عابدینی آیا شما هم این گونه بودید؟

مائده عابدیان:بله، من در بهمن ماه یک جهش تراز خیلی خوبی داشتم به دلیل این که تلاشم را بیشتر کرده بودم و از آن به بعد ترازهایم در یک حدی بود که به من این اجازه را می داد تا این انتظار را از خودم داشته باشم.

نقش پدر و مادر شما چه بود؟

پدر و مادر من همیشه به من اعتماد داشتند و از کودکی به من یاد دادند که کتاب بخوانم و برنامه های مستند تلویزیون را نگاه کنم، کتاب هایی را بخوانم که برایم مفید باشد و در کنکور هم به من خیلی کمک کردند و مانند پدر و مادرانی نبودند که همیشه پیگیر باشند و استرس وارد کنند و همیشه به من اجازه می دادند که خودم تلاش کنم و خودم را مدیریت کنم و برای من نقش یک پشتیبان خاصی را داشتند.

راز موفقیت یک دختر خانم که می خواهد یک موفقیت را به دست بیاورد در چیست؟

اعتماد به نفس و تلاش کردن.

آقای پرهیزکار به نظر شما اعتماد به نفس چیست؟

  حسین پرهیزکار:خانم عابدیان دقیقاً به نکته خوبی اشاره کردند، اعتماد به نفس ذاتی نیست بلکه اکتسابی است.

وقتی من با ایشان صحبت می کردم، متوجه شدم پدر و مادر ایشان هر دو پزشک هستند، به همین خاطر من از ایشان پرسیدم حتماً پیگیری والدین خیلی در موفقیت شما تأثیر داشته است و جوابی که ایشان دادند خیلی جالب بود و گفتند پدر و مادر من ، من را مستقل بار آوردند و کاری کردند تا من بتوانم روی پاهای خودم بایستم و بزرگ ترین کمک پدر و مادر خود را این می دانستند.

ایشان توانسته است با تکیه بر شناخت خودش و اعتمادی که پدر و مادر به داشته اند چنین رتبه ای را کسب کند.

یعنی بر خلاف آن که دیگران فکر می کنند چون پدر و مادر ایشان تحصیل کرده هستند در درس ها به مائده کمک کرده اند تا موفق شود، پدر و مادر مائده به او یاد دادند که چه کار کند تا موفقیت را به دست بیاورد.

مجری برنامه: خانم عابدینی، خیلی ها می گویند مدرسه در موفقیت تحصیلی دانش آموزان خیلی تأثیر گذار است و حرف اوّل را می زند و ما هم این را قبول داریم، برخی دیگر هم می گویند نه این طور نیست بلکه یک سری کتاب های کمک آموزشی هست که می تواند در موفقیت دانش آموزان مؤثر باشد. بعضی ها هم می گویند آزمون ها خیلی خوب هستند و علت موفقیت دانش آموزان آزمون ها می باشند.

به نظر شما کدام یک از این ۳ گزینه در موفقیت شما نقش داشتند؟

 مائده عابدیان:به نظر من هر ۳ مورد در موفقیت دانش آموز موفق نقش دارد، من مدرسه خیلی خوبی داشتم و این باعث می شد که وقت من در آن تلف نشود.

به نظر من بهتر است برای انتخاب دبیرستان خیلی دقت شود تا باعث نشود دانش آموز نیاز به کلاس های بیرونی و خصوصی داشته باشد.

در ضمن من از منابع آموزشی خوبی هم استفاده کردم و آزمون های قلم چی هم که واقعاً نقش خیلی خوبی در موفقیت من داشت.

در کل به نظر من نقش آزمون ها کمی پُر رنگ تر است چون دانش آموز را با رقابت آشنا می کند.

حسین پرهیزکار: خانم عابدیان علت این که شما آزمون های کانون قلم چی را انتخاب کردید چه بود؟

مائده عابدیان:کانون را که همه می شناسند و هر دانش آموزی که تصمیم دارد در جامعه آماری بالا رقابت کند کانون را انتخاب می کند و به کانون می آید تا واقعاً خود را بسنجد و وارد رقابت جدی شود.

مجری برنامه: شما به نکته جالبی اشاره کردید، این که می گویید “با جامعه آماری بالایی رقابت کند” یعنی چه؟ بیشتر توضیح می دهید؟

مائده عابدیان:کانون همه ی ما را وادار به رقابت می کرد خوب ما همه ی دانش آموزان را نمی شناختیم، مخصوصاً دانش آموزان شهرهای دیگر و سایت کانون و مجله آزمون باعث می شد ما اسم های همه ی این ها را در مجله ببینیم و ما خودمان را با همه ی آن ها مقایسه می کردیم و همین به ما انگیزه می داد تا تلاش کنیم.

حسین پرهیزکار: شما کیفیت سؤالات را چگونه ارزیابی کردید؟ آیا کیفیت سؤالات هم برای شما نقشی داشتند؟

مائده عابدیان:کیفیت سؤالات کانون خیلی خوب بود و سعی می کردند خلاق باشند و از دیدگاه های مختلف نگاه داشتند و این ها خیلی مؤثر بود.

حسین پرهیزکار: نظرتان در مورد کارنامه های بعد از آزمون کانون چه بود؟

مائده عابدیان:کارنامه ها خیلی سریع می آمد و این خیلی خوب بود و باعث می شد ما استرسی نداشته باشیم و سریع به نتیجه خود دسترستی پیدا می کردیم و می توانستیم سریع برنامه ریزی کنیم.


  • 4 + 3 =

    برای دریافت رایگان نکات کنکوری کافیست مشخصات خود را به شماره 09121247864 پیامک کنید ! و پیامک های ما رو رایگان بخونید

    نماد اعتماد الکترونیکی بانک ملت به پرداخت ملت سازمان سنجش و آموزش کشور وزارت آموزش و پرورش وزارت علوم و تحقیقات و فناوری
    به ما امتیاز دهید